[if lt IE 9] [endif] [if lt IE 9] [endif]
نام کاربری :
رمز عبور :

          درباره ماabout us

مؤسسه مردم نهاد بیکران هستی (انجمن نجوم لارستان)، در سال 1388 تأسیس گردیده و به عنوان بزرگ‌ترین سازمان مردم نهاد ارائه دهنده‌ی خدمات علمی در زمینه نجوم و اخترشناسی در جنوب کشور و مرکز برقراری ارتباط با شبکه‌های پژوهشی محلی و جهانی، توانسته است با بهره‌گیری از نیروهای کارآمد و متخصص خود و با ایجاد بزرگ‌ترین شبکه‌ی علمی پژوهشی در زمینه نجوم و اخترشناسی با استفاده از ابزارهای ارتباطی و اینترنتی، خدمات متنوع، کارساز و مؤثری را برای تمامی علاقه مندان به علم نجوم در سطح کشور فراهم سازد.

Bikaran Hasti Institute-مؤسسه بیکران هستی

        اصلی ترین و مهم ترین رسالت تأسیس مؤسسه بیکران هستی همکاری با

شهرداری لار       و      شورای اسلامی محترم شهر لار

در راه اندازی پروژه رصدخانه بزرگ لارستان می باشد که اصولاً تأسیس مؤسسه بمنظور پیشبرد اهداف رصدخانه بوده و خط مشی تمامی فعالیتهای آن در راستای آماده سازی علمی و تربیت نیروهای خبره آموزشی و پژوهشی رصدخانه می باشد.

        مهم‌ترین فعالیت‌ها و خدمات این مؤسسه، ارایه‌ی خدمات علمی نجومی به ایرانیان و علی الخصوص منطقه لارستان بزرگ می باشد.

        معرفی و عملکرد مؤسسه بیکران هستی (انجمن نجوم لارستان)

 • تأسیس انجمن نجوم لارستان در سال 1380 در سازمان دانش آموزی و کانون شهدای لارستان و در سال 1383 با تشکیل خانه علوم رسماً به عنوان انجمن نجوم لارستان مطرح گردید.
 • در سال 1380 پروژه ساخت رصدخانه لارستان با تلاش دبیر انجمن کلید خورد و با کمک و تلاشهای دکتر حیدر قادری و با دعوت ایشان از آقای مهندس دالکی پدر علم نجوم آماتوری ایران در سال 1382 رسماً این پروژه آغاز شد و پس از اخذ مجوزهای لازم و اخذ زمین در سال 1384 مراسم کلنگ زنی آغاز اجرای این پروژه انجام گردید و در سال 1386 بزرگترین گنبد رصدخانه ای ایران در لارستان مستقر شد. این پروژه هنوز به اتمام نرسیده است.
 • در سال 1387 انجمن نجوم در شیراز به نام مؤسسه بیکران هستی به ثبت رسید. شعبه شیراز و مرودشت نیز با افتتاح انجمن های نجوم در شهرستان مرودشت، دانشگاه آزاد اسلامی شیراز و علوم و تحقیقات تهران دایر گردید و هم اکنون مجدداً مرکز فعالیت ها از شیراز به لارستان منتقل گردیده است.
 • در سال 1386 دبیر مؤسسه بیکران هستی به عنوان مدیر پژوهشی رصدخانه قطب الدین شیراز در پارک معلم شیراز فعالیت نمود.
 • در سال 1386 نخستین بار در کشور نقشه مسطح آسمان شب در مؤسسه تهیه و عرضه گشت.
 • در سال 1387 آرشیو کامل از علوم طبیعی به صورت دایره المعارف آماده چاپ از نجوم، اخترفیزیک و کیهان شناسی، فیزیک، جغرافیا و زمین شناسی تهیه گردید و عرضه شد.
 • در سال 1385 کتاب فراسوی کیهان توسط مهندس محسن منتظری دبیر مؤسسه بیکران هستی نگارش شده و پس از تأیید و اصلاح آماده چاپ می باشد که آغاز نجوم حرفه ای کشور را نوید می دهد.
 • در سال 1380 تا 1392 نمایشگاه ها، سمینارها، برنامه های ویژه رصدی، کلاس ها با ارائه مدرک معتبر مؤسسه در تمام شعبات، نمایشگاه های بین المللی شیراز و همچنین در لارستان برگزار گردیده است که تعداد آنها از یکصد برنامه بیشتر است.
 • در سال 1384 تلسکوپ 8 اینچ مید و آسمان نمای مجهز برای کانون دانش آموزی لارستان خریداری شد.
 • در سال 1390 مؤسسه بیکران هستی به عنوان هیأت مؤسس و هیأت مدیره اتحادیه مؤسسات علمی پژوهشی  (کارگروه علمی-پژوهشی) استان فارس و هیئت مدیره داوران طرح ها انتخاب گردید.
 • در سال 1386 دوبلاژ فیلم و تهیه فیلم و کلیپ های علمی کامل گردید و عرضه شد.
 • از سال 1382 عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری می باشیم.
 • در سال 1391 تهیه دیکشنری و دایره المعارف تخصصی مهندسی برای اولین بار به صورت ارائه مطلب در یک DVD عرضه شد و نقطه شروع کار علوم مهندسی در مؤسسه لقب گرفت.
 • در سال 1392 و 1393 عضویت در کارگروه علمی پژوهشی و داوری طرح های سمن های علمی استان فارس به عنوان یکی از سه مؤسسه برتر عضو این مجموعه.
 • در شهریورماه 1392 برگزاری مراسم باشکوه و بی نظیر هفته نجوم لارستان.
 • تأسیس و عضویت در هیأت امنای ساخت رصدخانه بزرگ لارستان در فروردین ماه 93.
 • راه اندازی وب سایت رسمی رصدخانه بزرگ لارستان و شروع به کار رصدخانه با بازدیدهای هفتگی مردم و گروه های مختلف علمی منطقه.

        هم اکنون با تهیه کارگروه ها در قالب باشگاه نجوم و پژوهش سرا کلیه علاقه مندان می توانند در لارستان و خارج از آن به فعالیت ادامه دهند و نتایج کار خود را پس از کار و تایید کارگروه ها و هیئت علمی در مکان ثابت دفتر رصدخانه و پژوهش سرای لارستان در بازه های زمانی مشخص ارائه دهند تا به ثبت مقاله یا حتی صنعتی سازی در پارک علم و فناوری منتج شود.

        مؤسسه بیکران هستی به منظور ارائه‌ی خدمات کارآمد و مؤثر به اعضای خود سایت پیش رو را راه اندازی نموده تا بدین وسیله ارتباط بین اعضاء پویاتر و هماهنگی برنامه ها سریع تر از قبل صورت پذیرد.

        آدرس موسسه: لارستان- شهرجدید- بلوار فرهنگ-خیابان فرهنگ 10- بلوک 1

        شماره تماس: 6-09107002915 منتظری

معرفی اعضای هیأت مؤسس :

محسن منتظری 

محسن منتظری

سمت : دبیر مؤسسه

مدرک تحصیلی :

کارشناسی ارشد مهندسی نفت گرایش مخازن

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری (مُدَّ ظلّه العالی)

مجتبی منتظری
 

 مجتبی منتظری

سمت : رئیس هیئت مدیره و مسئول انجمن نجوم لارستان

مدرک تحصیلی :

کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار

عضو ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری (مُدَّ ظلّه العالی)

علیرضا فاتحی 

علیرضا فاتحی

سمت : عضو هیئت مدیره

مدرک تحصیلی :

کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک

نرگس شکفته 

 

نرگس شکفته

سمت : دبیرانجمن نجوم دانشگاه علوم پزشکی شیراز و

بازرس و عضو هیات مدیره موسسه

مدرک تحصیلی :

کارشناسی ارشد ایمونولوژی